Americká firma NI, (dříve National Instruments) je světovým výrobcem měřicích DAQ karet a zařízení pro měření mnoha fyzikálních veličin pro nejnáročnější měřicí a řídicí úlohy. Ve spojení s vývojovým prostředím NI LabVIEW umožňuje velmi rychlý a efektivní návrh algoritmů a systémů pro zpracování obrazu.
Společnost ATEsystem s.r.o. spolupracuje s Fakultou elektrotechniky a informatiky VŠB – TUO.
Společnost ATEsystem Jablonec s.r.o. (dceřiná společnost firmy ATEsystem s.r.o.) uzavřela Rámcovou smlouvu o spolupráci s FEL ČVUT v Praze. Spolupráce se plánuje v oblasti zpracování obrazu, robotických systémů a analýzy 3D scény.
V rámci programu Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji poskytl MSK dotaci na zřízení VaV pracovního místa.
Moravskoslezský automobilový klastr, z.s. ze zaměřuje na podporu inovací a zvýšení konkurenceschopnosti a exportních schopností propojených firem, podnikatelů a institucí působících v odvětví Automotive. Společnost ATEsystem s.r.o. se stala v roce 2018 členem tohoto klastru.
V rámci Regionálního inovačního programu Libereckého kraje byla dceřiné společnosti ATEsystem s.r.o., společnosti ATEsystem Jablonec, poskytnuta dotace (OLP/4168/2017) na financování projektu "Vývoj komplexního kamerového robotického systému pro 3D kontrolu výrobků".
Vážíme si komunity a sdílíme s ní své nápady a myšlenky. Myslíme ve velkém.
V roce 2023 jsme začali spolupracovat se společností NEWMAN Automotive Industry, která se zabývá poskytováním operativních personálních služeb v automotive a jiných odvětvích.
Basler AG je jedním z největších světových výrobců digitálních plošných a řádkových průmyslových kamer pro strojové vidění (machine vision). Průmyslové kamery Basler dosahují vynikajícího poměru cena-výkon.
Průmyslové kamery JAI se zaměřují na vysokou kvalitu obrazu. Vícečipové kamery jsou určeny pro snímání velkoplošných objektů s vysokou věrností barev a odstínů. Díky unikátní vícečipové technologii je možná výroba multispektrálních kamer.
Automation Technology je světovým lídrem ve vývoji a výrobě 3D kamer založených na laserové triangulaci. 3D kamery dosahují vynikající přesnosti měření rozměrů až na tisícinu milimetru, v závislosti na velikosti snímaného objektu.
Photonfocus AG je světovým dodavatelem kamer pro strojové vidění s unikátními vlastnostmi. Zaměřuje se na speciální 3D kamery pro laserovou triangulaci, HDR, jednočipové hyperspektrální a řádkové kamery.
SVS-Vistek se zaměřuje i na specializované kamery, jako jsou kamery se zvýšenou teplotní odolností a s krytím IP67. Pro zvlášť náročné aplikace jsou k dispozici kamery s vysokým rozlišením až 47 megapixelů, anebo kamery s integrovaným řízením objektivu, které jsou zvlášť vhodné do venkovních a dopravních aplikací.
Schneider Kreuznach je výrobcem mimořádně kvalitní optiky nejen pro průmyslové použití. Industriální optika zahrnuje objektivy pro nejnáročnější aplikace, jako line-scan s velmi vysokým rozlišením, objektivy pro velkoformátové kamery, objektivy pro 3D kamery a makroobjektivy. Schneider Kreuznach vyrábí také optické filtry mnoha typů.
Velmi široké portfolio průmyslových objektivů Kowa pro běžné aplikace strojového vidění, i pro nejnáročnější úlohy: 10 megapixelové objektivy pro kamery s malými pixely, line-scan objektivy s velmi rozlišením, objektivy pro velkoformátové kamery, robustní odolné objektivy i telecentrické objektivy.
Široké portfolio objektivů Computar má ambici k uplatnění v mnoha běžných úlohách strojového vidění. Nevíte-li, jak začít při výběru optiky pro Vaši kameru, začněte s objektivy Computar.
Theia Technologies se zaměřuje na výrobu a prodej objektivů pro strojové vidění (machine vision) a dohledové aplikace (CCTV). V portfóliu Theia jsou varifokální megapixelové objektivy, objektivy s vysokým rozlišením i ultra širokoúhlé objektivy.
Opto Engineering se specializuje na technologii telecentrických objektivů pro strojové vidění. Mimořádná kvalita objektivů za dobrou cenu činí Opto Engineering jednu z nejrychleji rostoucích firem na světě.
Objektivy Tamron poskytují velmi dobré rozlišení a kvalitu obrazu při výborném poměru ceny a výkonu. Portfolio megapixelových objektivů má ambici k uplatnění v mnoha běžných úlohách strojového vidění.
Evetar se specializuje na malé S-mount (M12) objektivy, v portfoliu však najdete také také C-mount objektivy. Nízká cena objektivů oproti jiným značkám a malá velikost zajišťuje objektivům Evetar určitou konkurenční výhodu.
CCS vyrábí světla založená na LED technologii již několik desítek let a její portfolio zahrnuje světla různých tvarů a způsobů použití, jako například prstencová, bodová, liniová, plošná, koaxiální, kopulová světla a další. V portfoliu osvětlovačů CCS lze nalézt produkt snad pro každou aplikaci.
Effilux se zaměřuje na robustní velkoformátová světla pro strojové vidění. Osvětlovače jsou založeny na supervýkonných LED a výkon je také to podstatné, co definuje světla této značky.
Česká firma Smart View spol. s.r.o. vyrábí kvalitní a cenově dostupné osvětlovače pro aplikace strojového vidění v průmyslu. Smart View nabízí různá uspořádání: Prstencová světla, maticová světla, zadní světla a bodová světla, konfigurovatelné temné pole a další.
Společnost Chromasens vyrábí kamery, osvětlovače a systémy pro aplikace strojového vidění. V naší nabídce naleznete zejména extrémně intenzívní světla pro line-scan aplikace s řádkovými kamerami.
BitFlow Inc. je výrobcem komunikačních karet pro rozhraní Camera Link a CoaXPress. Frame grabbery BitFlow vykazují díky povedené vnitřní architektuře minimální latenci a nulové výpadky snímků i při vysokých objemech obrazových dat přicházejících z kamery.
NorPix, Inc. je výrobcem unikátního software pro záznam videa z průmyslových kamer, a to především z těch vysokorychlostních.
BeeTronics se specializuje na výrobu malých LCD monitorů pro široké spektrum použití. Některé typy jsou díky svému robustnímu kovovému housingu a kompaktní velikosti (7-15") ideálním řešením pro vybrané aplikace ve strojovém vidění.
autoVimation je výrobcem ochranných kamerových krytů pro průmyslové kamery. Robustní kryty poskytuji průmyslovým kamerám ochranu před prachem, vodou a chemicky agresivním prostředím.
Slovenská společnost Photoneo vyvíjí a implementuje vlastní 3D vision hardware a software a úspěšně tak celosvětově přispívá k pokroku a rozšíření automatizace.
Antaira Technologies je přední výrobce zabývající se vývojem špičkových síťových a komunikačních prvků pro průmyslovou oblast.
Japonská společnost Mitutoyo má tradici již od roku 1934 a zabývá se vývojem a výrobou vysoce kvalitních optických měřících přístrojů, snímacích zařízení, měřidel, objektivů a dalšího příslušenství.
Belgická společnost Xenics je jedním z předních distributorů špičkových kamer a senzorů pro oblast infračerveného snímání - především ve SWIR (short-wave infrared) a LWIR (long-wave infrared) spektru.
Společnost Specim je finský výrobce hyperspektrálních kamer. Společnost byla založena v roce 1995. Modelů kamer není mnoho, ale pokryjí všechny potřebné aplikace, kde je potřeba získat obraz v různých vlnových délkách, a jsou dotaženy do posledního detailu. Nabídka kamer je obohacena i o analytický software, který je nedílnou součástí každého systému.
Společnost Raytec byla založena v roce 2005, návrhy a výroba probíhá ve Velké Británii, kde se nachází jedna ze dvou poboček. Raytec je světový lídr v oblasti výroby LED osvětlení v oblasti zabezpečení. Výrobky se používají často v kombinaci s bezpečnostními kamerami nebo kvůli zabezpečení prostorů v noci.
Společnost Ricoh má více než 60 let zkušeností s výrobou objektivů pro strojové vidění. Jejich cílem je nabídnout zákazníkům vždy ten nejlepší objektiv, který splňuje technická omezení dané aplikace.
Automa je odborný časopis pro automatizační techniku a průmyslovou informatiku. Vychází měsíčně v tištěné podobě a na webu (ve formátu PDF, elektronické listování).
ATP Journal, slovenský odborný měsíčník o průmyslové automatizaci, je nejdéle vycházejícím periodikem svého druhu na Slovensku. Tištěnou verzi stále považuje významná část adresátů za nejhodnověrnější („černé na bílém“), nejkomfortnější (nezávislá na technickém vybavení) a nejatraktivnější (přehledné grafické zpracování). Vítaným obohacením obsahu tištěné verze se jeví používání QR kódů, které přidávají „čtvrtý rozměr“ a interaktivitu pro čtenáře.