Kamerové systémy pro kontrolu nanesení teplovodivé pasty

 

Naše kamerové aplikace strojového vidění dokáží efektivně a spolehlivě zajistit kontrolu přítomnosti a kvalitu nanesení teplovodivé pasty nebo lepidla na zakládní díl.

Zpravidla se jedná o hliníkový chladič, na který se nanese teplovodivá pasta nebo lepidlo a na něj se usadí elektronický díl. Úkolem kamerového systému je zkontrolovat množství a rozložení teplo vodivé pasty.

Základem systému je správné osvětlení, díky němuž jsou pasta nebo lepidlo vizuálně odseparovány od materiálu, na který jsou nanášeny. Kamera bývá spolu s osvětlovačem zpravidla usazena na robotickém rameni, aby byla umožněna dobrá polohovatelnost a dosáhlo se optimální vzdálenosti a úhlu kamery s osvětlovačem. Systémy pro kontrolu nanesení teplovodivé pasty bývají zpravidla osazeny kamerami Basler ace (pro svou malou velikost a vhodnost pro robotické aplikace). 

 

Pokud je pro vás kamerový systém pro kontrolu nanesení teplovodivé pasty zajímavý a myslíte si, že je vhodný právě pro vaší aplikaci, neváhejte nás kontaktovat! 

 

App kontrola pastyIMG 2246

Aktuality

NI

Oficiální distributor značek:

Basler

 Jai